۸ نکته آموزشی – چگونه به همراه تصاویر خود دهستان سرایی کنید

۹ شهریور ۱۳۹۶ عکاسی

خب، شما به اندازه کافی در مورد ترکیب بندی و نورپردازی یاد گرفته اید که مردم در مورد تصاویر شما صحبت کنند. این عالی هست. همچنین، شما می توانید در اینستاگرام آنقدر توجه آنها را جلب کنید که دکمه قلب را فشار دهند. فوق العاده هست! اما گام منطقی بعدی چیست؟ چطور می توانید افراد را بیش از چند ثانیه علاقه مند نگه دارید؟ در این آموزش عکاس برتر یاد بگیرید چگونه به همراه تصاویر خود دهستان سرایی کنید.

من به عنوان عکاس اشخاص و فرهنگ ها، زمان زیادی را صرف فکر کردن در مورد دهستان سرایی می کنم. گام منطقی بعدی شما یادگیری نحوه نشان دادن المان های دهستان سرایی در تصاویرتان هست. اگر بتوانید توجه بینندگان را به کادر جلب کنید و به همراهعث شوید عمیق تر فکر کنند، آن وقت یک گام بزرگ در سفر عکاس برتر خود برداشته اید.

اینها هشت نکته برای شروع کار، همراه به همراه برخی از تصاویر شخصی من برای کمک به درک بهتر نکات می به همراهشند. آنها ممکن هست در مکان های دور و پرت گرفته شده به همراهشند، اما من به شما قول می دهم که این نظریه ها را می توان در هر نقطه ای بر روی کره زمین به کار برد.

۱

جزئیات کوچک را برای گفتن یک دهستان در یک کادر بگنجانید

تصور کنید که وظیفه شما گفتن دهستان تصویری یک شخص هست. شاید یک پدر و مادر، یا حتی خودتان. چطور این کار را انجام می دهید؟ یک پرتره تنها، یک دهستان نخواهد بود. دهستان یک شخص دارای جزئیات هست؛ یک عکس از میز آنها، کتاب های سفر پخش شده در کف اتاق خواب، یک کلوزآپ از دست های آنها که از کار به همراهغبه همراهنی کثیف شده اند، و یک پرتره واید از آنها که به همراه چند مورد از چیزهای مورد علاقه خود احاطه شده اند. دفعه بعد که در حال عکاس برتر از یک شخص بودید، سعی کنید جزئیات کوچک را در کادر بگنجانید تا به ارزش دهستان آنها افزوده شود.

من از هند دیدن نکردم تا تنها لنزم را بر روی فقر فوکوس کنم، اما این عدم صداقت مرا می رساند که وقتی می خواهم دهستان بمبئی را تعریف کنم، چیزی از آن نگویم. در مواجهه به همراه این صحنه، من تفسیری در مورد شکاف بین غنی و فقیر در شهر دیدم. جزئیات کوچک در اینجا کیسه پلهستیکی، وضعیت پوست به همراهزو، و زبه همراهن بدن ضعیف و نحیف اوست. یک جزئیات بزرگ، حضور او در مقابل فضایی از ساختمان های بلند گران قیمت هست.

۲

در یک مجموعه عکس تنوع را هدف قرار دهید

در رابطه به همراه نکته قبلی شما به همراهید به یاد داشته به همراهشید که انواع سبک های مختلف عکس را از یک موقعیت واحد بگیرید. چه بخواهید دهستان یک به همراهزار شتر در هند را بگویید، چه یک به همراهزار کشاورزان در حومه شهر شیکاگو، و چه جشن تولد خواهرزاده تان، تنها تمرکز بر روی یک نوع عکس، بیانگر یک دهستان کامل نخواهد بود. شما به پرتره، عکس های واید، عکس هایی از زاویه به همراهلا، زاویه پایین، عکس های اکشن (متحرک)، به همراه جزئیات بزرگنمایی شده و … نیاز دارید، همه اینها به همراه هم یک دهستان کامل می گویند.

من سعی کردم دهستان تصویری پرواز یک به همراهلون در طلوع آفتاب بر فراز دشت به همراهستانی و دارای معابد پراکنده به همراهگان، میانمار را بگویم. انواع سبک های مختلف تصویر، کلید موفقیت بود.

۳

کنترل کل کادر را به دست بگیرید

شما دیگر تنها یک عکاس نیستید، بلکه یک دهستان سرا نیز هستید. بخشی از تحقق این نقش، به دست گرفتن کنترل کل کادر هست. تنها در مورد موقعیت سوژه خود فکر نکنید. مهم هست که به خودتان یاد دهید که از کل مستطیل مقابل چشمان خود آگاه به همراهشید.

گاهی اوقات من در تلاش برای گنجاندن جزئیات محیطی در کادر، که به کیفیت صحنه و دهستان سرایی آن می افزایند، کاملا روی زمین دراز می کشم تا پرسپکتیوهای (زاویه دید) جدیدی به دست آورم. گاهی بعضی ها نگاه های عجیبی به من می کنند، اما چه اهمیتی دارد.

مرد مقدس جزیره اوماناندا آسام، هند. در اینجا، من تنها در مورد موقعیت چهره این جنتلمن فکر نمی کردم. من از نیزه سه سر هندوی او یک جزئیات کلیدی در دهستان او و گل های روی نوک آن نیز آگاه بودم.

در اینجا من سعی کردم کل دهستان این مکان نامنظم و پر هرج و مرج روبروی رودخانه را به همراه کوچک نمایی و تلاش برای گنجاندن چندین سوژه در کادر بگویم داکا، بنگلادش

۴

از قبل به همراه یک لیست عکس برنامه ریزی کنید

اگر قصد دارید برای گرفتن چند عکس خیابه همراهنی به شهر زادگاه خود، یا برای عکاس برتر از تعطیلات به برج ایفل بروید، چرا از قبل چند نکته به شکل یک لیست عکس نمی نویسید؟ منظور من ایده هایی برای عکس های خاص، زوایا، و افرادی که ممکن هست در کادر بگنجانید یا حتی به همراهز کردن سر صحبت برای درخوهست گرفتن پرتره هست.

در مورد نوع عکس هایی که عکاسان، آماتورها، و حرفه ای های دیگر قبلا در آن مکان گرفته اند، در اینترنت جستجو کنید. به دنبه همراهل زوایای تازه ای که قبلا از آنها عکاس برتر نشده بگردید تا یک جنبه دهستان سرایی تازه به یک مکان شناخته شده و مشهور بدهید.

یک عکس قدیمی از تاج محل که من مجبور شدم در لیست عکسم قرار دهم. من به جای یک زاویه جدید، بر ثبت نور زیبه همراه و خطوط تمیز تمرکز کردم.

گاهی اوقات گشتن به دنبه همراهل زوایای تازه یک عذاب واقعی هست، به خصوص زمانی که مربوط به ساختمانی به همراهشد که بیشتر از هر ساختمان دیگری در دنیا از آن عکس گرفته شده هست. من وقتی این سگ را دیدم که در غروب آفتاب یک عشق و علاقه جدی نسبت به تاج نشان می داد، ذوق زده شدم. من دوست دارم اینطور فکر کنم که حتی حیوانات هم می توانند زیبه همراهیی این بنا را تحسین کنند.

۵

محدود کردن، مرتب کردن، و حذف کردن را یاد بگیرید

آپلود کردن صدها عکس در فیسبوک، همه به همراه موضوع و تنظیمات مشابه، گرفته شده از زوایای کمی متفاوت، یک راه مطمئن و قطعی برای از دست دادن توجه افراد هست. آن ۱۰۰ عکس می تواند به ۱۰ عکس به همراه بهترین دهستان سرایی محدود شود. یاد بگیرید انتخابی عمل کنید و تنها بهترین تصاویر خود را به اشتراک بگذارید.

مانیپور، هند

مانیپور، هند

دریاچه لوکتاک آنقدر دیدنی بود که من در اطراف تپه ای که روی آن بودم صدها عکس گرفتم. این سعادت بزرگی بود. بسیاری از نتایج عالی بودند، اما آیا من واقعا می خواهم همه آنها را به صورت آنلاین به همراه دوستان، خانواده، و فالورهایم به اشتراک بگذارم؟ نه، نه نمی خواهم!

۶

احساسات بخش مهمی از دهستان سرایی هستند

اجازه دهید این مورد را خلاصه کنیم. برای ثبت احساسات، نیازهای اصلی شما افراد و چهره ها هستند. به همراه این حال، از طریق زبه همراهن بدن می توان به همراه احساسات ارتبه همراهط برقرار کرد، بنابراین ثبت تمام بدن نیز گاهی اوقات کارساز هست.

در این به همراهزار جالب در مانیپور هند، من به همراه این خانم های دوست داشتنی که داشتند به همراهزی تخته ای لودو به همراهزی می کردند، ملاقات کردم. من یخ بینمان را به همراه پرسیدن این سوال که آیا می توانم به آنها ملحق شوم، شکستم. آنها جواب منفی دادند اما به همراهعث شد بخندند، و به من اجازه عکاس برتر بدهند. بهترین عکس ها بعد از این که آنها فراموش کردند من آنجا هستم، گرفته شدند. پس از آن بود که آنها به حالت طبیعی خود برگشتند.

۷

 • ترکیب بندی و نورپردازی را فراموش نکنید
 • در حین یادگیری دهستان سرایی، ترکیب بندی و نورپردازی را فراموش نکنید. به راحتی ممکن هست این دو مورد را از یاد ببرید، به خصوص زمانی که تازه کار را شروع کرده اید. اگر بر اضافه کردن المان های دهستان سرایی بیش از حد تمرکز کنید، ممکن هست توجه کمتری به ترکیب بندی و نورپردازی بکنید. اکنون که می دانید احتمال این مسئله وجود دارد، بهتر هست مجهز شوید تا اطمینان حاصل کنید که این اتفاق نمی افتد.

  یک خانم در قطار در ایالت شان، میانمار

  ۸

  بیایید در مورد ساختارهای روایی صحبت کنیم و کار را کمی هیجان انگیزتر کنیم

  یک رمان یا فیلم قدیمی چگونه هست؟ آنها دهستان هایی هستند که ابتدا، میانه، و انتها دارند. اگر شما تازه شروع به گرفتن مجموعه ای از تصاویر برای دهستان سرایی کرده اید، می توانید به همراه یک ساختار روایی متوالی تمرین کنید. این به هیچ وجه تنها ساختار روایی یا حتی ساختار توصیه شده برای دنبه همراهل کردن نیست، اما راه جالب و آسانی برای تمرین هست.

  دهستانِ یک روز در یک مکانی که شما به خوبی می شناسید را بگویید. به همراه طلوع خورشید شروع کنید، سپس در تمام طول روز همانطور که نور تغییر می کند عکس بگیرید، و مجموعه را به همراه عکس های غروب آفتاب و شب به پایان برسانید.

  زندگی بر روی رودخانه ها در بنگلادش. من سعی داشتم دهستان هایی از روز و شب را در رودخانه هایی که از میان شهرهای چیتاگونگ و داکا جریان داشتند، بگویم.

  نتیجه گیری

  چرا دهستان سرایی را در تصاویر خود امتحان نمی کنید؟ امیدوارم که من الهام بخش شما برای این کار بوده به همراهشم. نظرات خود را در بخش دیدگاه ها، پایین این مطلب، به اشتراک بگذارید.

  نویسنده: بن مک کنی (Ben McKechnie)

  دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم