۴۳ راه نشاندن لبخند بر لب و ژست دهی طبیعی در عکاس برتر پرتره

۱۹ بهمن ۱۳۹۶ عکاسی


شما می توانید تنها از آنها بخواهید لبخند بزنند. «بگو سیب!» به نظر می رسد که عکاسان همیشه همین کار را می کنند. و سوژه های شما (به همراه فرض این که نوزاد یا نوجوان نبه همراهشند) احتمالا اطاعت می کنند. اما یک تفاوت بزرگ بین لبخند مصنوعی که آنها به خاطر شما بر روی صورت خود می نشانند، و یک لبخند واقعی و بی اختیار وجود دارد – لبخندی که ظاهر می شود چون آنها واقعا خوشحال هستند، نه به خاطر این که به آنها گفته شده اینطور وانمود کنند. در این مطلب عکاس برتر به همراه نکاتی برای آوردن خنده بر روی لب سوژه های عکاس برتر و ایده هایی برای ژست دهی طبیعی به آن ها آشنا می شوید که می توانید در جلسات پرتره خود هستفاده نمایید.

من حس می کنم که شما از آن نوع عکاسانی هستید که آن لبخند واقعی را می خواهید. شما مثل آن لبخند عالی هستید.

بردن افراد به محلی که در آن به طور طبیعی لبخند بزنند یک هنر هست، و هنری هست که به انرژی، تمرین و هستقامت زیادی نیاز دارد.

من پس از عکاس برتر از صدها (اگر نگویم میلیاردها) نفر، و ساختن یک احمق به تمام معنا از خودم، ۴۳ روش را گردآوری کرده ام که شخصا برای دستیابی موفقیت آمیز به یک لبخند واقعی از آنها هستفاده کرده ام.

و امروز آنها را به شما می دهم، به امید این که عکس های شادتری در جهان گرفته شود! هورا!

صبر کنید! به همراهید یک اخطار بدهم

قبل از این که به سراغ آن ۴۳ ایده هیجان انگیز بروید، دست نگه دارید. بله، یک اخطار واقعا بزرگ برای همه این ایده ها وجود دارد. آنقدر بزرگ و مهم هست که من آن را در یک خط جداگانه به صورت برجسته می نویسم.

آنچه می گویید یا کاری که انجام می دهید، چیزی نیست که به همراهعث شود کسی لبخند بزند.

بلکه مهم نحوه گفتن یا نحوه انجام آن هست.

اگر این کار را به شیوه اشتبه همراههی انجام دهید، تمام این ایده ها می توانند کاملا بی اثر به همراهشند. آخ!

اما به همراه روش مناسب، می توانید کاری کنید که مردم تقریبه همراه به همراه گفتن هر چیزی لبخند بزنند! (و من به شدت توصیه می کنم آن را امتحان کنید.)

کلید کار چیست؟ شما به همراهید آن ایده را وارد عمل کنید، تمام قلب خود را روی این کار بگذارید.

«آنچه می گویید یا کاری که انجام می دهید چیزی نیست که به همراهعث شود کسی لبخند بزند. بلکه مهم نحوه گفتن یا نحوه انجام آن هست.»

بنابراین قبل از این که شروع کنیم، سه نکته مهم برای هستفاده از این تکنیک های قدرتمند را در اینجا مطرح می کنم:

خودتان این کار را انجام دهید

یک جلسه عکاس برتر به همراهید تبه همراهدل بین عکاس و سوژه به همراهشد. اگر شما آنجا به همراهیستید و از مشتریان خود بخواهید که یکی یکی فوت و فن ها را برای شما انجام دهند، بدون این که شما هم در عوض چیزی به آنها بدهید، کار سخت می شود. خیلی زود.

از این گذشته، آنها اسب نیستند.

هرچه بیشتر این کارها را خودتان انجام دهید، لبخندهای بیشتری تحویل خواهید گرفت، بیشتر می توانید موانع را بشکنید، و زمانی که از سوژه های خود می خواهید کاری انجام دهند بیشتر به شما اعتماد خواهند کرد.

به شکلی غیر معمول بگویید

این که به کسی بگویید به سمت شما بیاید، احتمالا به همراهعث نمی شود او لبخند بزند. اما این که به او بگویید طوری به سمت شما بیایید که «انگار این خنده دارترین چیزی هست که تا به حال در زندگی او اتفاق افتاده» می تواند خنده دار به همراهشد.

این که به آرامی به آنها بگویید به یکدیگر نگاه کنند احتمالا چیزی بیش از حالت های گیج به شما نمی دهد. اما اگر آن را به یک به همراهزی تبدیل کنید، و فورا فریاد بزنید «به هم نگاه کنید! به به همراهبه همراه نگاه کن! به مامان نگاه کن!» کار را سرگرم کننده و جالب می کند.

اگر به کسی بگویید به همسر خود بچسبد ممکن هست خجالت بکشد. در عوض بهتر هست اینطور تشویق کنید: «محکم تر! محکم تر!»

زمانی که شما به افراد می گویید کاری را فراتر از حد معمول همیشگی انجام دهند، به همراهعث می شود آن کار خنده دار شود. به خصوص اگر هر چیزی را به همراه لحن شاد و پر انرژی و به همراه شور و شوق بگویید.

«زمانی که شما به افراد می گویید کاری را فراتر از حد معمول همیشگی انجام دهند، به همراهعث می شود آن کار خنده دار شود.»

این کار آسان نیست و به تلاش زیادی نیاز دارد. زمانی که ما برای اولین به همراهر عکاس برتر را شروع کردیم، من بعد از یک جلسه کوتاه از آن همه کارهایی که کرده بودم کاملا خسته می شدم. این واقعا یک نمایش هست. و من آدم بسیار خجالتی ای هستم، بنابراین برای من خیلی سخت بود که اینطور کار کنم. در نتیجه اگر من می توانم این کار را انجام دهم، شما هم می توانید.

و به شما قول می دهم که به مرور زمان، و تمرین زیاد، کار ساده تر می شود، تکنیک های بیشتری را به خاطر می سپارید، ارائه شما بهتر می شود و خیلی زود می توانید حتی گروه های بزرگی از افراد را داشته به همراهشید که به راحتی می خندند و لبخند می زنند.

منتظر بمانید

همانطور که این لیست را می خوانید، احتمالا کمی گیج می شوید. بسیاری از این تکنیک ها به تصاویر نسبتا عجیب و غربی منجر خواهند شد. چهره های مضحک. ژست های مسخره. آنها عکس های خنده داری هستند، اما همیشه قابل تحسین نیستند.

به همراهید منتظر بمانید

بسیاری از این فعالیت ها برای این طراحی شده اند که افراد را به انجام کاری وادارند (معمولا کاری مضحک). لبخندهای بزرگ لزوما در طول فعالیت پدیدار نمی شوند. آنها پس از آن ظاهر می شوند، زمانی که همه به حالت های مسخره و دیوانه واری که درآورده بودند می خندند.

کلید تبدیل این تکنیک ها به عکس های عالی، صبر هست.

وقتی رقص دیوانه وار آنها به پایان رسید دوربین را پایین نیاورید. صبر کنید. به آنها کمی زمان بدهید تا آرام شوند و بعد از این که کارشان تمام شد بخندند.

اینجهست که آن لبخندها ظاهر می شوند. حالا به همراهید عکس های سریع و فوری بگیرید!

اکنون آنها آماده اند تا این ایده ها را به لبخندهای شگفت انگیز تبدیل کنند، پس بیایید به سراغ تکنیک ها برویم!

ملزومات

اینها تکنیک هایی هستند که به همراهید در هر جلسه از آنها هستفاده کنید.

آنها راه های آزمایش شده و اثبه همراهت شده سریع و راحتی برای آرام شدن و لبخند زدن هر کسی هستند. و به اندازه کافی راحت هستند که بتوانید هر به همراهر، به همراه هر گروه آنها را انجام دهید. پس اینها را به خاطر بسپارید!

۱

به آنها بگویید که فوق العاده به نظر می رسند

این به همراهید یکی از اولین چیزهایی به همراهشد که در حین عکاس برتر به آنها می گویید، و به همراهرها و به همراهرها هم می گویید. این حرف به افراد اعتماد به نفس بیشتری در طی آنچه که می تواند یک تجربه بسیار عصبی و پرتنش به همراهشد می دهد، و افراد به همراه اعتماد به نفس بیشتر احتمال دارد که لبخند بزنند.

۲

خودتان لبخند بزنید

در پایان یک روز عروسی، گونه های ما از لبخند زدن در تمام آن مدت درد می گیرد. اغراق آمیز نیست. اگر لبخند بزنید، احتمال بیشتری وجود دارد که افرادی که در اطراف شما هستند هم لبخند بزنند! روی این مورد کار کنید!

این هم از اثبه همراهتش! هوا سرد هست و من روی یک پله سنگی دراز کشیده ام، اما هنوز هم دارم لبخند می زنم!

۳

یک سوال شاد از آنها بپرسید

«شما دو نفر چطور به همراه هم آشنا شدید؟» «غذای مورد علاقه شما در کل دنیا چیست؟» یک سوال طراحی شده ای که آنها را به فکر کردن در مورد خاطرات مثبت وادارد، یک لبخند کوچک دوست داشتنی بر روی لب های آنها خواهد نشاند.

۴

خنده مصنوعی

این یک بلیط طلایی هست. «همه به همراه شماره ۳، بزرگترین و مسخره ترین لبخند مصنوعی خود را به من تحویل دهید: ۱، ۲، ۳، برو!» این که شما چطور دستور بدهید مهم هست، بنابراین این کار را عالی و سرگرم کننده و به همراه انرژی انجام دهید. به یاد داشته به همراهشید: شما به دنبه همراهل گرفتن یک عکس خوب از خنده مصنوعی نیستید. بلکه هدف شما ثبت خنده ها و لبخندهای واقعی هست که پس از شنیدن آن خنده های مصنوعی خنده دار ظاهر می شوند. صبر داشته به همراهشید!

خنده مصنوعی

خنده واقعی

۵

به هم بچسبید

این یکی آسان هست. و بسیار موثر. هنگامی که دارید به افراد ژست می دهید، اگر از آنها بخواهید «به هم بچچچچچسبید». لبخندهای ریزی بر لبه همراهنشان نقش می بندد. حالا بگویید «محکم تر! محکم تر!» لبخنده های بزرگ ظاهر می شوند.

۶

جدی به همراهشید (هیچ لبخندی مجاز نیست)

در اینجا مسئله مهم نحوه ارائه و بیان هست. به آنها توضیح دهید (خیلی جدی) که به شما نگاه کنند، و این که مطلقا اجازه ندارند لبخند بزنند و اگر این کار را بکنند مجبورید دوبه همراهره از اول شروع کنید. خب حالا از شما می خواهم که تمام تلاشتان را به کار بگیرید و بهترین چهره جدی خود را به من نشان دهید، انگار که هیچ وقت در کل زندگی خود لبخند نزده اید. هی! لبخند نزن!

۷

همه به همدیگر نگاه کنید

این مورد برای گروه ها عالی هست (برای فقط دو نفر زیاد کارساز نیست). این کار به همراهید به صورت یک دستور سریع انجام شود و اگر کلمه «برو (شروع کن)!» را به آخر آن اضافه کنید تا آنها سعی کنند این کار را سریع انجام دهند، بهتر هست. مثلا بگویید «حالا همه به هم نگاه کنید، برو!»

علت این که این جمله کارساز هست این هست که به نوعی مبهم هست. آنها دقیقا مطمئن نیستند که به همراهید به چه کسی نگاه کنند. و سعی می کنند سریع تصمیم بگیرند، بنابراین همه در آخر بسیار محتاطانه به هم نگاه می کنند و حالت چهره هایشان یکدیگر را به خنده می اندازد.

به من اعتماد کنید. این کار خیلی خوب جواب می دهد.

۸

همه نگاه کنید به (جای خالی)

پس از آن به همه بگویید که به پدر، مادر، بچه، خواهر، برادر یا غیره نگاه کنند. (در اینجا بسیار ضروری هست که اسم همه را بدانید!)

به این ترتیب همه ناگهان وارد به همراهزی می شوند، و خنده دار هست که ببینید وقتی آنها به شخص مورد نظر نگاه می کنند چه کاری انجام می دهند، و شخصی که در مرکز توجه قرار دارد چه می کند. کل این به همراهزی به عکس های واقعا فوق العاده ای از نگاه خوشحال همه به یکدیگر منجر می شود. جادویی هست.

۹

همه به من نگاه کنید

به همراه این جمله همه آرام می شوند و می خندند. بنابراین توجه آنها را درست به سمت دوربین جلب کنید. به همراه این کار همه به طور همزمان به دوربین نگاه می کنند (حتی بچه های کوچکی که اکنون واقعا وارد به همراهزی شده اند)، و خوشحال به نظر می رسند. شما تا این حد حرفه ای هستید!

می توانید این کار را به همراه گفتن «آه، انقدر غمگین نگاه نکنید!» یا انجام یک کار احمقانه بیشتر خنده دار کنید.

۱۰

گونه اش را ببوس

این یکی ساده و شیرین هست، و به لبخندهای نرم کوچک می انجامد. زیاد از آن هستفاده کنید.

۱۱

بینی اش را ببوس

در مورد این یکی می توانید رُک به همراهشید، و این زیبه همراه خواهد بود. یا می توانید آن را کمی احمقانه (مضحک) کنید. «حالا ازت می خوام که بینی اش رو ببوسی، اما این کار را خیلی، خیلی، خیلی آهسته انجام بده و آن را به نرم ترین بوسه تاریخ بشریت تبدیل کن.» به یاد داشته به همراهشید که کمی مضحک کردن آن به همراهعث می شود خنده دار شود، چون آنها سعی می کنند دستور العمل های غیرممکن شما را دنبه همراهل کنند.

۱۲

چهره عصبه همراهنی! چهره غمگین! چهره احمقانه! چهره خوشحال!

من این یکی را برای تمام سنین دوست دارم. این کار به همراهعث می شود تا افراد کم کم یخشان آب شود، و بفهمند که می توانند به روش های غیر معمول و خارج از هنجار عمل کنند. همچنین اگر دستورالعمل های بسیار خاصی به آنها بدهید، به طوری که مجبور نبه همراهشند بیش از حد فکر کنند، می تواند به شما کمک کند.

بنابراین به همراه دستورات واضح و روشن شروع کنید (چهره غمگین، چهره عصبه همراهنی، چهره ترسناک)، چهره دیوانه (خُل وضع) را هم اضافه کنید (اکنون آنها علاقه مند می شوند و بیشتر احتمال دارد که دیوانه به همراهزی درآورند). در آخر کار را به همراه چهره خوشحال تمام کنید، لبخندهای زیبه همراهیی دریافت خواهید کرد.

۱۳

حالا لبخند بزنید (نه بزرگتر، نه بزرگتر، نه بزرگتر! خیلی بزرگ!)

اگر قصد دارید از آنها بخواهید لبخند بزنند، یک درخوهست بزرگ و احمقانه از آنها بکنید، آن نتایج واقعی را پیدا خواهید کرد. پشت سر هم از آنها بخواهید یک لبخند بزرگتر بزنند، تا وقتی که دیگر غیرممکن به همراهشد و آنها به این تلاش خود بخندند.

۱۴

گونه هایتان را به هم بچسبه همراهنید (محکم تر، محکم تر!)

یکی از کلیدهای ژست دهی، نزدیک کردن دست ههست. انجام این کار آسان هست و به همراهعث می شود افراد مانند یک جسم واحد محکم به نظر برسند.

اما، به خصوص برای بچه ها، وادار کردن آنها به انجام این کار همیشه آسان نیست. و برخی از افراد به اندازه کافی به هم نزدیک نمی شوند. بنابراین به آنها بگویید که گونه هایشان را به هم بچسبه همراهنند تا به اندازه کافی به هم نزدیک شوند. خوب هست! اما کار را در اینجا متوقف نکنید…

به آنها بگویید گونه هایشان را محکم تر به یکدیگر فشار دهند. و محکم تر. و محکم تر!! مطمئنا به دنبه همراهل این کار لبخندها ظاهر می شوند. دقیقا منتظر آن لحظه ای بمانید که آنها گونه های به هم فشرده شده خود را رها می کنند. لبخندهای زیبه همراهیی آنجا نهفته هست.

۱۵

اما طوری که به نظر برسد شما واقعا خوشحال هستید

من از این جمله زمانی هستفاده می کنم که از افراد می خواهم به دوربین نگاه کنند. زیاد جذاب نیست اما برای عکس هایی که زیاد وقت ندارید تا به افراد بگویید کارهای مختلفی انجام دهند (مانند پرتره های خانوادگی فوق العاده سریع در طول یک مراسم عروسی)، خوب جواب می دهد.

از آنها بخواهید به شما نگاه کنند، و سپس وقتی این کار را انجام دادند به همراه صدای بلند و حالت فریبنده بگویید «اما طوری که به نظر برسد شما واقعا خوشحال هستید!» آنها خواهند خندید، چون شما خنده های مصنوعیشان را اعلام کرده اید (به رویشان آورده اید). همه می دانستند که آنها مصنوعی بودند، اما آخرین چیزی که انتظار داشتند این بود که عکاس آنها را در این مورد دست بیاندازد.

لحن صدای شما در اینجا به همراهید به وضوح شوخ به همراهشد، تا بدانند که دارید مسخره به همراهزی در می آورید. در غیر این صورت ممکن هست بدجنس به نظر برسید!

دیوانه شوید

من فلسفه ای در مورد عکاس برتر از افراد دارم. من بعد از عکاس برتر و مشاهده بسیاری از افراد، به این به همراهور رسیدم همه ما از صمیم قلب از به همراهزگشت به دوران کودکی خود لذت می بریم – دیوانه به همراهزی، نداشتن خودآگاهی، و جستجوی مطلق سرگرمی و خنده.

« همه ما از صمیم قلب از به همراهزگشت به دوران کودکی خود لذت می بریم…»

بزرگسالی می تواند موانعی برای بیخیالی و انجام این کارها ایجاد کند. یک جلسه عکاس برتر فرصتی عالی هست تا به افراد اجازه و فضا دهید تا دوبه همراهره کودک شوند، حتی اگر تنها برای چند ساعت به همراهشد.

و بنابراین تمام این تکنیک های احمقانه چیزهایی هستند که من هم برای بچه ها و هم بزرگسالان هستفاده می کنم. بله، من از پدربزرگ و مادربزرگ ها می خوهستم زبه همراهنشان را بیرون بیاورند. و آنها این کار را انجام می دادند. و می خندیدند و لبخند می زدند.

به یاد داشته به همراهشید که مهم نیست چه می گویید. مهم این هست که چطور آن را بیان می کنید، انرژی ای که منتقل می کنید، و اعتمادی که به همراه انجام بسیاری از کارها ایجاد می کنید، مهم هست.

حالا بیایید دیوانه شویم.

۱۶

آنها زبه همراهنشان را بیرون بیاورند

این بدترین کابوس هر پدر و مادری هست. آنها پول زیادی را به یک عکاس حرفه ای می دهند، و بچه ها به همراه بیرون آوردن زبه همراهنشان عکس ها را خراب می کنند.

یا شاید نه! من عاشق این هستم که این قضیه را کاملا معکوس کنم و همه را به انجام این کار تشویق کنم. آنها می توانند زبه همراهنشان را به طرف شما، و سپس به طرف یکدیگر دراز کنند. جایی در آن میان شما خنده آنها را خواهید دید، تضمین می کنم. به علاوه بچه ها فکر می کنند که شما فوق العاده هستید.

۱۷

زبه همراهن خودتان را بیرون بیاورید

اجازه ندهید که فقط به آنها خوش بگذرد. زبه همراهن خودتان را در وسط گفتگو بیرون بیاورید و به آنها نشان دهید!

۱۸

یک جوک برای آنها بگویید

چند جوک ساده و خنده دار تضمین شده را به خاطر بسپارید.

۱۹

به یکی از آنها بگویید یک جوک بگوید

اگر به نظر می رسد که یک نفر شوخ طبع هست، یک به همراهر نوبت جوک گفتن را به او بدهید. بچه های کوچک هم معمولا جوک های خوبی در دست و به همراهل خود دارند.

۲۰

از آنها بخواهید یکدیگر را بخندانند

احساس تنبلی می کنید؟ پس از آنها بخواهید کار را انجام دهند!

البته شوخی کردم. این به همراهزی واقعا سرگرم کننده و خنده دار هست. یک نفر را مقابل دوربین و بقیه را درست پشت شانه خود بنشانید. سپس از آنها که پشت شانه شما هستند بخواهید که سوژه را بخندانند. سخت ترین قسمت این کار این هست که نگاهتان را رو به جلو نگه دارید، چون همه چیز پشت سر شما واقعا واقعا مضحک و خنده دار می شود.

۲۱

یک صدای خنده دار از خودتان درآورید

ایجاد یک صدای مضحک غیرمنتظره راه خوبی برای جلب نگاه های متعجب، و پس از آن خنده و لبخند هست. و نه تنها برای وقتی که از بچه ها عکس می گیرید، بلکه برای هر موقعیتی مناسب هست.

۲۲

از آنها بخواهید صدای حیوانات را درآورند

بچه ها عاشق درآوردن صدای حیوانات هستند. تشویق کل خانواده به انجام این کار مطمئنا خنده دار هست، و به همراهعث می شود همه به صدای فیل به همراهبه همراه بخندند.

۲۳

خودتان صدای حیوانات را درآورید

اگر خودتان اول این کار را بکنید حتی بهتر هست. مطمئن شوید که از قبل صدای میمون را تمرین کنید!

۲۴

به یکدیگر خیره شوید (اجازه ندارید بخندید)

این یکی بسیار ساده و موثر هست. هیچ توضیحی نیاز ندارد.

۲۵

گوش های خرگوشی

سن من بیشتر از آن هست که دیگر طنز این مورد را درک کنم، اما به نظر می رسد که بچه ها عاشق آن هستند. آنها می توانند برای پدر و مادر خود گوش خرگوشی بگذارند، یا اگر به همراه عکاس دیگری عکاس برتر می کنید، از او بخواهید برای شما گوش خرگوشی بگذارد در حالیکه به همه می گویید به شما نگاه کنند. این کار بچه ها را از خنده روده بُر می کند (به دلایل نامعلوم).

۲۶

به همراه دهان بر روی گونه صدا درآورید

من عاشق این یکی هستم. به همراه دهان صدا درآوردن بر روی گونه. خیلی مضحک هست. خیلی غیر منتظره هست. به خصوص وقتی که از بزرگسالان می خواهید این کار را انجام دهند.

۲۷

بینی هایتان را به هم بمالید (خیلی ملایم)

این یکی پتانسیل زیادی دارد. شما می توانید آنها را تشویق کنید تا بینی هایشان را به هم بمالند (خیلی خیلی آرام و ملایم). عکس زیبه همراهیی می شود. اما پس از آن می توانید آن را مضحک کنید. «حالا، لطفا بینی ات را به گونه او بمال. حالا به گوش او. حالا به شانه او.» برای بچه های کوچک این کار فوق العاده خنده دار هست.

۲۸

دست های شخص دیگر به همراهشید

حالا می خواهیم واقعا دیوانه شویم، و من آنقدر سر این یکی خندیدم که به گریه افتادم. یک شخص پشت دیگری می ایستد و دست های او می شود. به آنها کمی وقت بدهید (آنها اغلب در ابتدا آزمایشی این کار را انجام می دهند) اما طولی نمی کشد که همه چیز واقعا مضحک می شود و شخصی که در جلو قرار دارد، دیوانه وار شروع به خندیدن می کند.

۲۹

نیشگون گرفتن

«حالا می خوام یه نفر نیشگون بگیره!». مبهم بگویید. احتمالا تعجب خواهید کرد که چه کسی اول این کار را می کند!

۳۰

دویدن (انگار که این جالب ترین دوی کل زندگی شمهست)

عکاس برتر از شخص در حال دویدن سخت هست، اما خیلی سرگرم کننده هست، بنابراین آن را امتحان کنید. (اگر دویدن به پایین یک تپه به همراهشد، یک امتیاز اضافی می گیرید).

۳۱

لی لی کردن

حالا که آنها دارند حرکت می کنند، یک کار احمقانه دیگر به آن اضافه کنید. لی لی کردن. معمولا آنها چند به همراهر به همراه هم این کار را انجام می دهند، و سپس شروع به خندیدن می کنند. بعضی از افراد کل راه را لی لی می کنند، و به نظر می رسد که واقعا انگار دارند جالب ترین و خنده دارترین کار دنیا را انجام می دهند.

۳۲

شما بپرید

تا کنون حتما متوجه شده اید که خنداندن افراد فقط به مسخره به همراهزی درآوردن خودتان بستگی دارد؟ خوب هست. پس آماده اید تا برای آنها بپرید! نگران این نبه همراهشید که ارتفاع پرش شما خوب هست یا نه. دیدن عکاس برتر که می پرد خودش به اندازه کافی خنده دار هست.

۳۳

آنها بپرند

سپس نوبت آنههست. از آنها بخواهید به همراه هم بپرند. برای آنها بشمارید. حالا می توانید از پریدن آنها عکس بگیرید، و این می تواند جالب و سرگرم کننده به همراهشد. اما در واقع چیزی که شما در اینجا دنبه همراهلش هستید، مانند بسیاری از موارد دیگر، خنده ها و لبخندهای بعد از پریدن هست. هوشیار به همراهشید و بعد از این که پریدنشان تمام شد به عکس گرفتن ادامه دهید!

۳۴

به صورت یک دایره به همراه هم بچرخید

دست های یکدیگر را نگه دارید و به شکل یک دایره بچرخید. خیلی ساده هست، و به عکس های خوبی می انجامد. آنها به یکدیگر نگاه می کنند، به همراه هم کار می کنند، و یک کار بچگانه انجام می دهند. خود این عمل عکس زیبه همراهیی ایجاد می کند، و البته پس از آن، در مقابل یکدیگر می افتند و می خندند.

۳۵

جنگ غلغلک

این یکی تقریبه همراه شبیه تقلب هست، اما خیلی خوب جواب می دهد، بنابراین من اهمیتی نمی دهم (به علاوه من غلغلکی نیستم، پس هیچ احساس بدی در مورد آن ندارم). جنگ غلغلک معمولا به پخش شدن بر روی زمین ختم می شود، بنابراین بدانید که ژست دهی عالی شما معمولا از بین می رود. اما اشکالی ندارد. آن خنده ها ارزشش را دارند.

۳۶

رقص احمقانه

این یک مورد دیگر هست که واقعا از مطرح کردن آن نفع می برید. «خیلی خب، حالا وقت رقص احمقانه هست! برو!» می توانید موزیک هم پخش کنید (اگر خودتان بتوانید صدای طبل درآورید، یک امتیاز اضافی دارید). اگر آنها معذب (دستپاچه) به نظر می رسیدند، پیشنهاداتی به آنها بدهید (رقص ربه همراهتیک! دیسکو! والتز! بریک انجام دهید).

۳۷

تکان دادن دست ها به شکل موج

در یک ردیف به همراهیستید، دست های یکدیگر را بگیرید و به شکل موج حرکت کنید! به همراهز هم این کار به همراهعث می شود افراد به صورت یک تیم به همراه هم عمل کنند، و کاری بچگانه انجام دهند. این کار همیشه به لبخند منجر می شود و همه به همراه هم از آن لذت می برند (این همان چیزی هست که یک جلسه عکس خانوادگی به همراهید به همراهشد!).

۳۸

ژست مدل

«خب، حالا می خواهم به همراه شماره سه بهترین ژست مدل شما را ببینم. ۱، ۲، ۳، برو!» مزیت این مورد این هست که به آنها یک شمارش معکوس می دهید، بنابراین مجبور می شوند سریع تصمیم بگیرند و سپس به هر شکلی آن را انجام دهند.

فقط این که از آنها بخواهید «خب، حالا یک ژست مدل به من نشان دهید» به همراهعث می شود خیلی از افراد خجالت بکشند و مردد شوند. شمارش معکوس بسیار مفید هست تا آنها مجبور به انجام آن شوند، و در مورد آن نگران نبه همراهشند.

۳۹

انداختن کودکان در هوا

آن شیطان های کوچک عاشق پرواز کردن اند. عکس گرفته شده در هوا عالی هست، اما آن لبخندها زمانی که به همراه امنیت توسط پدرشان گرفته می شوند، حتی بهتر هست.

۴۰

ژست سوپر قهرمان

به یاد داشته به همراهشید که بشمارید، و آن وقت بهترین ژست های سوپرقهرمانانه آنها را ببینید! این مورد به خصوص برای پسران کوچک محبوب هست. (سه امتیاز اضافی می گیرید اگر همه آنها لبه همراهس های سوپرقهرمانانه پوشیده به همراهشند!!!)

۴۱

سواری دادن روی پشت

هنگامی که شما از بچه ها می خواهید روی پشت والدینشان سوار شوند، یک خنده از ته دل می کنند و خودشان را روی آنها می اندازند.

وقتی از بزرگسالان می خواهید این کار را انجام دهند، طوری به شما نگاه می کنند که انگار می خواهند بگویند «جدی که نمی گی؟»

اُه، چرا. من همیشه جدی ام!

بنابراین آقا خانم را بلند می کند و می خندند. از آنها بخواهید سرهایشان را به هم بچسبه همراهنند، عکس های زیبه همراهیی خواهید گرفت. سپس، هنگامی که خانم را زمین گذاشت بگویید «خب، حالا نوبت آقهست!» آنها خواهند خندید، و اغلب اوقات جایشان را عوض می کنند و از ته دل می خندند.

۴۲

بلند کردن همدیگر

این هم مشابه مورد قبل هست. اقا خانم را بلند می کند، همه چیز خیلی رمانتیک و زیبه همراهست. آن وقت به آنها می گویید که جایشان را عوض کنند و این آنها را به خنده می اندازد.

۴۳

وارونه آویزان شدن

بچه ها عاشق وارونه آویزان شدن اند و فورا به شما لبخند خواهند زد. به نظر شما آیا بزرگسالان هم همینطور هستند؟ امتحان کنید.

نتیجه گیری پر از لبخند

خب، بفرمایید. اکنون همه ایده ها مال شمهست.

می دانم که الآن بی صبرانه منتظرید که بروید و همه این ایده ها را بر روی مشتریان بعدی خود امتحان کنید! خب دست نگه دارید. شما مطمئنا نمی توانید تمام این کارها را در یک جلسه انجام دهید. سال ها طول می کشد، و من فکر می کنم اگر زیاده روی کنید سوژه های شما از خستگی روی زمین ولو می شوند (زیاد جالب نیست).

بنابراین فقط چند تا از آنها را که برای شما جالب و سرگرم کننده به نظر می رسند انتخاب کنید، و آنها را در عکاس برتر بعدی خود امتحان کنید. سعی کنید در هر جلسه یک چیز جدید را امتحان کنید، تا ببینید کدام یک از آنها برای شما خوب جواب می دهند، و کدام یک به دردتان نمی خورند. اگر دفعه اول موفقیت آمیز نبود تسلیم نشوید. ممکن هست لازم به همراهشد بر روی ارائه و طرز بیان خود کار کنید، یا ممکن هست تنها به یک سوژه مناسب نیاز داشته به همراهشد!

و در آخر، مطمئن شوید که همیشه از این که سوژه های شما چطور به پیشنهادات مختلف واکنش می دهند آگاه به همراهشید. بعضی افراد دوست دارند دیوانه به همراهزی درآورند، درحالیکه بعضی دیگر به اجبه همراهر این کار را انجام می دهند، اما هنوز هم زیاد راحت نیستند. نیازی نیست که آنها را مجبور کنید. در عوض از آنها بخواهید راه بروند. یا فقط به همراه هم حرف بزنید. یک عکاس پرتره خوب سوژه های خود را می شناسد، و متوجه می شود که چطور به بهترین شکل یخ آنها را آب کند. کار را آسان شروع کنید، و به تدریج به میزان دیوانه به همراهزی بیافزایید. در این صورت لحظات شیرینی را در هر جلسه تجربه می کنید، و مشتریانتان هم برای این تجربه شیرین عاشق شما خواهند شوند.

حالا بروید بیرون و چند لبخند تحویل بگیرید!

نوبت شمهست

به همان اندازه که این لیست طولانی هست، من می توانم تضمین کنم که راه های بیشمار دیگری هم برای رسیدن به یک لبخند زیبه همراه از سوژه های شما وجود دارد.

پس حالا نوبت شمهست. شما برای عکس گرفتن چطور لبخند بر لب مشتری ها می نشانید؟ ایده های خود را در قسمت نظرات مطرح کنید، و بیایید به همراه هم این لیست را به بزرگترین لیست موجود تا به امروز تبدیل کنیم!

نویسنده: لورن لیم (LAUREN LIM)

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم