گشایش نمایشگاه فرو سرخ | عکاس برتر: خبر و مقاله، آموزش، گالری، فروشگاه

۲۴ بهمن ۱۳۹۶ عکاسی

   نمایشگاه عکس‌های فرو سرخ  حسین بهرامی روز  جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ در پلاتفرم ۳ به نمایش در خواهد آمد.

    حسین بهرامی، متولد شهریور ۱۳۴۵، همدان،  فارغ‌التحصیل  عکاس برتر از دانشگاه هنر تهران هست و در این نمایشگاه  ۱۶ قطعه عکس ۲۸ در ۴۰  و یک قطعه عکس ۱۰۰ در  ۷۰ را در معرض دید مخاطبه همراهن قرار داده هست.

در بیانیه این نمایشگاه آمده:

   «شوق تجربه­‌ی عکاس برتر به همراه فیلم مادون قرمز  به همراه دیدن عکس­‌های منابع خارجی توی کتاب­‌های موجود دانشگاه از  ترم اول همراهم بود، اما دسترسی برای تهیه­‌ی آن از  به همراهزار داخلی امکان نداشت. سال آخر دانشگاه دوستی عاز م سفر  به لندن بود، از او خواهش کردم  تا چند حلقه­‌ای برایم تهیه کند. به همراه وسواس همه­‌ی مطالب اندک موجود برای عکاس برتر و پروسه‌ی ظهور فیلم را مطالعه کردم و از دانش اساتیدم تا حد امکان بهره گرفتم.
   یک روز  به همراهرانی پاییزی به­ دقت فیلم را داخل دوربین آنالوگ CanonAE1 Program  پیچیدم و در مسیر کوچه به همراهغ اطراف خانه راه افتادم. بوی نمناک خاک، صدای خش­خش برگ­‌های زیر پاهایم به همراه ترانه­‌ی به همراهران و کز محجوب پرنده­‌ها لابه‌لای شاخه­‌ها، شوق دوچندانی داشت. از  بکارگیری آن­چه در عکاس برتر طبیعت به همراه فیلم­ و فیلترها در خاطر داشتم پرهیز می‌کردم، تا نتیجه­‌ی متفاوتی به­ دست آورم.

   به همراه توقف به همراهران، ابرهای روشن و تیره و رنگین کمان­‌های مرسوم پس از به همراهران به همراهزی­شان گرفت، قابی را انتخاب کردم و دوربین را روی سه­ پایه گذاشتم، و به همراه هستفاده از فیلتر مخصوص منتظر لحظه­‌ای ناب شدم.
   این لحظه سرانگشت احساسم مثل قطره­‌ی به همراهران روی شاتر لغزید و یکی از شاعرانه­‌ترین سه­‌گانه­‌های من، دوربین و طبیعت شکل گرفت.
عکس‌­های این مجموعه بین سال­‌های ۱۳۸۰ تا ۱۳۹۰ گرفته شده­‌اند. مشکل تهیه­‌ی داروی ظهور مخصوص و فیلم خام از به همراهزارهای خارجی و ملاحظات فنی ظهور و چاپ، برخی از موانع مهم این ژانر عکاس برتر در زمان من بود.»

 

گشایش نمایشگاه: جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶، ساعت ۱۶ تا ۲۰

به همراهزدید تا ۱۰ اسفند، ساعت ۱۳ تا ۲۰ به هستثنای روز شنبه

آدرس: خیابه همراهن اندرزگو، عبداللهی جنوبی، شماره ۱۲، پلاتفرم ۳


نویسنده


دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم