کارگاه «از ایده تا اجرای یک پروژه عکاس برتر مستند» فاطمه بهبودی

۱۸ دی ۱۳۹۶ عکاسی

کارگاه عکاس برتر مستند به همراه عنوان «از ایده تا اجرای یک پروژه عکاس برتر مستند» به همراه حضور و تدریس فاطمه بهبودی در شهرستان کاشان برگزار می شود.

کارگاه آموزشی عکاس برتر مستند اجتماعی، به همراه موضوع «از ایده تا اجرای یک پروژه عکاس برتر مستند» توسط آکادمی دستان، در شهرستان کاشان برپا می‌شود.

مدرس این ورکشاپ خانم فاطمه بهبودی، برنده جایزه world press photo (مهمترین و معتبرترین فستیوال عکاس برتر خبری و مستند جهان) در سال ۲۰۱۵ هست. 

فاطمه بهبودی در سال ۲۰۱۳ به عنوان یکی از شرکت‌کنندگان در مسترکلاس‌های Joop Swart بنیاد ورلدپرس فوتو انتخاب شد و کمی بعد در فستیوال بین‌المللی Angkor کامبوج هم حضور یافت. او در سال ۲۰۱۴ نیز رتبه اول فستیوال Poyi را در آمریکا بدست آورده و در همان سال به عنوان ۵ عکاس برتر زن آسیا شناخته شده هست. 

مجموعه عکس «مادران انتظار» فاطمه بهبودی که به روایت تصویری از زندگی مادر شهدای مفقودالاثر جنگ تحمیلی پرداخته هست، در بخش مسائل معاصر جشنواره بین المللی ورلد پرس فوتو ۲۰۱۵ مورد تقدیر قرار گرفت. 

همکاری به همراه چندین خبرگزاری ایرانی از جمله ایکنا، پانا، برنانیوز، فارس، مهر و جمهوری اسلامی (ایرنا) از جمله فعالیت های ایشان هست. همچنین عکس های این عکاس، در رسانه ها و پایگاه های مهم دنیا نظیر The New York Times، le figaro ، lensculture ، obscura festival ، vogue ، loeil de la photographie ، verve photo و bloomberg نیز منتشر شده هست.

بیشترین تمرکز آثارفاطمه بهبودی روی موضوعاتی نظیر اثرات جنگ، بحران های چون سیل و زلزله و همچنین سنت در ایران هست.

کارگاه آموزشی « از ایده تا اجرای یک پروژه عکاس برتر مستند » عصر روز پنج شنبه ۲۱ دی ماه از ساعت ۱۷٫۳۰ تا ۲۰٫۳۰ در تالار فرهنگ کاشان واقع در میدان درب عطا، خیابه همراهن آیت اله سعیدی (نطنز) برگزارخواهد شد. 

آکادمی دستان، مرکز آموزش دوره های مختلف هنری، به همراه توجه پتانسیل و هستعداد رشته عکاس برتر در منطقه، مجموعه برنامه هایی تحت عنوان «دستان پلاس» را پی ریزی کرده هست . دستان پلاس، به همراه هدف برگزاری ماهانه ورکشاپ و مسترکلاس های تاثیرگذار و حرفه ای به همراه حضور اساتید برتر کشوری برگزار می‌شود. اولین بخش از این برنامه ها، به همراه توجه به اهمیت بسیار زیاد تهیه “مجموعه عکس” طبق هستانداردهای بین المللی، در گرایش مستند اجتماعی رشته عکاس برتر انتخاب شده هست.

علاقمندان به ثبت نام در این ورکشاپ، می توانند تا پایان روز چهار شنبه ۲۰ دی ۹۶ از طریق آیدی تلگرام آکادمی دستان به نشانی: @DASTANadmin 

یا از طریق تلفن به همراه شماره تماس ۰۳۱۵۴۷۳۶۲۷۴ و یا بصورت حضوری به نشانی آران و بیدگل، خیابه همراهن شهدا، سه راه جمهوری ، ابتدای خیابه همراهن جمهوری، آکادمی دستان مراجعه کنند.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم