نمایشگاه ژیلا مختاری به همراه عنوان «دیوانگی منهای یک ثانیه» در گالری شیرین

۲۷ دی ۱۳۹۶ عکاسی

اولین نمایشگاه انفرادی عکس‌های ژیلا مختاری جمعه ۲۹ دی به همراه عنوان « دیوانگی منهای یک ثانیه » در گالری شیرین گشایش می‌یابد.

ژیلا مختاری عکاس برتر و تاریخ هنر را در مرکز تخصصی هنر آموزش دیده و سپس عکاس برتر را در سن سبه همراهستین اسپانیا ادامه داد. او پیش از این نمایشگاه، در سومین فستیوال پرتره سازی شرکت داشته و ۳ نمایشگاه انفرادی را در اسپانیا در کارنامه خود به ثبت رسانده هست. اینک اولین نمایشگاه انفرادی خود در ایران را در گالری شیرین  به روی دیوار خواهد برد.

ژیلا مختاری در بیانیه خود به همراه عنوان «دیوانگی منهای یک ثانیه» نوشته هست:

بی‌خردی، بی‌عقلی، جنون، زوال عقل

به همراهور دارم نخستین ردپای دیوانگی، در سطوح بسیار پایین‌تری از بی‌خردی و بی‌عقلیِ مطلق شکل گرفته و فرسنگ‌ها فرسنگ به همراه جنون و زوالِ کاملِ عقل فاصله دارد. به گمانم فرد فردمان را در این چند فرسنگ پیش رو، مختصاتی هست، هرچند شناور: گاهی در مجاورت عقل، گاهی دیگر در دامن دیوانگی و گاه گاهی در میانه.

فکر می‌کنم ترسناک‌ترین نقطه‌ی این نمودار، دیوانگیِ مطلق که نه، شاید نقطه‌ای  در مجاورت آن به همراهشد. نقطه‌ای درست یک دم قبل از جنون. آنجا که انگار چیزی در درونِ ما می‌شکند و فرو می‌ریزد. آوار می‌شود انگار به روی انسانیت و اخلاق و تمامِ ارزش‌های آموخته‌مان. همان لحظه‌ای که مرد اطو کشیده‌ای پشت یک چراغ قرمز طولانی از اتومبیل خود پیاده می‌شود و به همراه قفل فرمانی که بدست دارد، شیشه‌ی اتومبیلِ جلویی را خرد می‌کند. درست همان دم که نوجوان سر به زیری مرتکب جنایت وحشتناکی می‌شود یا آن دم که در یک نزاع خانوادگی….

در مقابل اما، شرافتِ دیوانگانِ محض را می‌ستایم. آن‌ها که، برچسب خورده و طرد شده، گوشه نشینِ پستوی خانه‌ای یا آسایشگاهی می‌شوند: بدون آنکه حضورشان کسی را تهدید کند. آنها که به همراه من و تو و آن دیگری، تنها یک ثانیه فاصله دارند.

به همراهزدید افتتاحیه از ساعت ۱۶-۲۱ و به همراهزدید روزانه ساعت ۱۱ تا ۲۰ هست. علاقه مندان می‌توانند برای به همراهزدید تا ۱۱ بهمن ماه همه روزه به به جز روزهای دوشنبه به گالری شیرین واقع در کریمخان، خیابه همراهن سنایی، کوچه سیزدهم، شماره پنج مراجعه کنند.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم