نمایشگاه «پروژه‌ی منوکسید تهران» در گالری راه‌ابریشم

۲۲ فروردین ۱۳۹۷ عکاسی

  نمایشگاه «پروژه‌ی منوکسید تهران» جمعه ۲۴ فروردین ماه در گالری راه ابریشم – پارک لاله برگزار می‌شود.

  نمایشگاه اخیر، مروری بر چهار بخش مختلف «پروژه‌ی منوکسید تهران» هست که در طول شش سال (۱۳۹۱ تا ۱۳۹۷) انجام شده هست. در این مدت، هنرمندان، طراحان، دانش‌آموزان مدارس و افرادی به همراه پیش‌زمینه‌های مختلف هنری، فرهنگی و پژوهشی به همراه پروژه همکاری داشته‌اند.

  منوکسید تهران،  پروژه‌ای فرهنگی و اجتماعی از نگار فرجیانی(طراح پروژه و کیوریتور) هست که از سال ۱۳۹۱ در تهران به همراه هدف پرداختن به موضوع آلودگی هوا شروع شده هست. این پروژه شامل همکاری‌هایی به همراه شهروندان در فضاهای عمومی تهران در رهستای به همراهلابردن سطح آگاهی و ارائه‌ی راهکارهای عملی برای مشکل آلودگی هوا در تهران، به همراه به همراهزتاب نظرات افراد گوناگون جامعه، از کودکان گرفته تا بزرگسالان، هست. از سال ۱۳۹۱ تاکنون، به همراه تمرکز بر دو وجه، منوکسید تهران به شکل چهار پروژه در فضاهای عمومی انجام شده هست: اول، تمرکز بر کودکان و نوجوانان که کمترین نقش را در ایجاد آلودگی هوا دارند، اما از آن بیشترین آسیب‌ها را می‌بینند؛ و دوم، تأکید بر اهمیت مشارکت اجتماعی برای ایجاد گفت‌وگوهای جمعی گسترده‌تر.

 


 

  هنرمندان: آبنوس البرزی، مژگان بختیاری، احسان براتی، افشین چیذری، نرگس حریریان، هوفر حقیقی، هما دلورای، کریستف رضاعی، ندا رضوی‌پور، نیلوفر رهنما، رعنا شجاع‌پور، علی صمدپور، مجتبی طبه همراهطبه همراهیی، سمانه غلام‌نژاد، نگار فرجیانی، فرزانه قدیانلو، شادی قدیریان، سیمین کرامتی، محبوبه کرملی، هوتن کروبه، ماندانا کریمی، بهشاد محتشمی، مسیح مستأجران، کامیار مینوکده، محمودرضا نوربخش، رامبد والا، محسن یزدی‌پور و به همراه همکاری تعدادی از دانش آموزان تهران.

  گشایش: جمعه ۲۴ فروردین ماه، ساعت ۴ تا ۸
  نمایشگاه تا ۱۷ اردیبهشت ماه ادامه دارد. گالری دوشنبه‌ها و تعطیلات رسمی تعطیل هست.
  تهران، بلوار کشاورز، بین خیابه همراهن وصال و قدس، شماره ۲۱۰، ساختمان تکنوآجر، تلفن: ۸۸۹۷۷۱۴۸


نویسنده


دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم