نشست عکاس برتر به همراه بهنام صدیقی در اصفهان

۱۴ آذر ۱۳۹۶ عکاسی

کانون عکس انجمن سینمای جوانان اصفهان در رهستای پرداختن به عکاس برتر مستند معاصر برگزار می‌کند.

در این کارگاه به همراه تدقیق در رویکرد هنریِ عکاس برتر مستند، آن را از سایر رویکردهای عکاس برتر مستند (همچون عکاس برتر مستند اجتماعی و یا عکاس برتر مطبوعاتی)، به همراهزشناخته و به نحوی روشن‌تر به آن خواهیم نگریست.
چرا که گمان می شود عده‌ی زیادی از عکاسان مستند، کار خود را تنها در بستری کاربردی-فرهنگی متصور می شوند و نه در مقامی زیبه همراهیی‌شناسانه و هنری و اگر هم جز این بیاندیشند در آگاهی از زمینه‌های هنری رسانه عکاس برتر به همراه مشکلاتی روبه رو می شوند.

این امر نه به خاطر فقدانِ منابع نظری عکاس برتر که بخشی از آن به دلیل ناکافی بودن روش‌های تدریس عکاس برتر در دانشگاه‌هایی هست که روز به روز بر تعداد آنها افزوده می شود. در این کارگاه برآنیم تا از خلال تعریف‌های پایه‌ای و به همراه ذکر نمونه‌هایی برجسته از تاریخ عکاس برتر، بیش از پیش نگاه عکاسان مستند را به تحولات عکاس برتر مستند و به نقش خودِ عکاسان در فرایند کاری‌شان جلب کنیم و به همراه به همراهزگویی روشی پژوهشی در عکاس برتر مستند، زمینه ساز تحول در نگریستن به پدیده‌های اطراف و در خوانشی معاصر به همراهشیم.

این نشست روز چهارشنبه ۲۲ آذرماه ساعت۱۵:۳۰ الی ۱۸:۳۰ در نگارستان امام خمینی برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان برای ثبت نام عدد ۱ را به آی دی تلگرام @isfphotoclub ارسال کنید.

بهنام صدیقی، عکاس و مدرس عکاس برتر، دانش‌آموخته کارشناسی عکاس برتر در سال ۱۳۸۷ از دانشکده هنرهای زیبه همراه دانشگاه تهران هست. او سابقه ی عکاس برتر مطبوعاتی، بین سال های ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۶ را نیز دارد. از صدیقی دو کتاب به همراه عنوان‌های «اکبه همراهتان، غرب تهران» (۱۳۸۸-  نشر ماه ریز-تهران) و «یادآوری» (۱۳۹۳- نشر موتوبوکز-لندن) منتشر شده هست. آخرین نمایشگاه های انفرادی صدیقی به همراه عنوان‌های «تعطیلات» در گالری راه ابریشم تهران (۱۳۹۳) و «یادآوری» در گالری ShowRoom لندن (۱۳۹۳) برگزار شده هست. او از سال ۱۳۸۸ به تدریس عکاس برتر در دانشگاه ها و موسسات آموزشی هنری پرداخته هست و هم اکنون به عنوان مدرس به همراه موسسه‌های «عکاس برتر حرفهای» و «شیدنگار»  و همچنین به عنوان دبیر عکس به همراه مجله فرهنگی-هنری «آنگاه» همکاری می کند. صدیقی در سال ۱۳۹۲ برنده جایزه هنر معاصر ایران از بنیاد MOP شد و از آخرین فعالیت‌های حرفه‌ای او می‌توان به کیوریتوری نمایشگاهی به همراه عنوان «این ما هستیم، نه آنها» به همراه حضور بیست عکاس مستند ایرانی  (مهر ماه ۱۳۹۶-گالری آریانا) نام برد.


نویسنده


دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم