به همراه تغییر نقطه دیدتان، ترکیب بندی خود را بهبود بخشید

۳۰ آبان ۱۳۹۶ عکاسی


قوانین، دستورالعمل ها، پیشنهادات، و ایده های زیادی در مورد یک ترکیب بندی عکاس برتر خوب وجود دارد. هر کسی زیبه همراهیی شناسی و طرز نگاه خاص خود را دارد، و پیدا کردن راهتان از میان تمام اطلاعات موجود به سمت مفهومی که برای شما جواب دهد، می تواند دشوار به همراهشد.

به همراه این حال، یک نکته ساده وجود دارد که ممکن هست آسان ترین و سریع ترین راه برای بهبود تصاویر شما به همراهشد. این روش رایگان هست و معمولا نیازی نیست که هیچ چیزی بخرید. تمام کاری که به همراهید انجام دهید این هست که توقف کنید، فکر کنید و یک انتخاب متفاوت داشته به همراهشید. این انتخاب چیست؟ انتخاب تغییر نقطه دیدتان.

اکثریت قریب به اتفاق تصاویر از یک موقعیت ایستاده، و به همراه نگاه رو به پایین به سمت سوژه گرفته می شوند. بنابراین، به جای انجام کاری که همه انجام می دهند، چرا یک چیز متفاوت را امتحان نمی کنید؟

نقطه دید خود را تغییر دهید

۱

پایین بروید

تا آنجا که می توانید بر روی زمین پایین بروید (بسته به قابلیت های فیزیکی خود یا آنچه که ممکن هست سر راهتان به همراهشد). این کار می تواند ارتبه همراهط بسیار صمیمانه تری به همراه هر موجودی که در حال عکاس برتر از آن هستید به شما بدهد – هم سطح چشم بودن به همراه سوژه همیشه ایده آل هست.

هم سطح بودن به همراه سوژه ای که روی زمین قرار دارد غیر منتظره هست. ما اغلب جهان را از یک موضع ایستاده می بینیم، بنابراین این نقطه دید ما را به چالش می کشد.

من تا آنجا که می توانستم دولا شدم بدون این که این به همراهندیکوت کنجکاو را بترسانم.

دراز کشیدن روی ماسه های مرطوب در ساعت ۶ صبح در یک جزیره گرمسیری، راه بدی برای شروع روز نیست.

من چند ساعت در اطراف به همراه دست ها و زانوهایم روی لبه قبرستان راه رفتم (خزیدم)، و از این قارچ های کاملا رسیده عکس گرفتم.

۲

به همراهلا بروید

از یک حصار، چند پله، یک درخت، یا یک نردبه همراهن به همراهلا بروید و از آن ارتفاع برای به دست آوردن نتیجه بهتر هستفاده کنید. مستقیم نگاه کردن رو به پایین به سمت سوژه، نمای بسیار بیگانه ای برای اکثر افراد هست. به همین دلیل هست که دِرون و عکاس برتر هوایی اینقدر محبوب هست، چون به ما اجازه می دهد دنیای خود را به شیوه ای کاملا متفاوت ببینیم.

۳

از یک زاویه متفاوت ببینید

چند به همراهر تا به حال دوربین را مستقیم رو به پایین گرفته اید؟ اکثر افراد به ندرت بلافاصله به همراهلای سر خود را نگاه می کنند، بنابراین این یک تصویر کاملا متفاوت هست. اگر اضافه کردن ارتفاع را به همراه نگاه کردن به پایین ترکیب کنید، می توانید بسیار خلاق به همراهشید چون این برای بیننده هایی که به طور معمول پای خود را از روی زمین برنمی دارند (از زمین فاصله نمی گیرند)، غیر منتظره هست.

عاسی از اجسام بی جان از به همراهلای سر به همراه دراز کشیدن به صورت عمودی

گرفتن دوربین به طور مستقیم رو به پایین پله ها از طبقه به همراهلا، زاویه منحصر به فردی ارائه می دهد.

هستالاکتیت ها در یک غار آهکی درست به همراهلای سر من

۴

لنز دیگری انتخاب کنید

تعویض لنز هستانداردتان به همراه یک لنز دیگر نیز می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند.

هستفاده از یک لنز ماکرو، یا یک لنز اولترا واید را امتحان کنید. بهتر هست که از آنها محافظه کارانه هستفاده نکنید. از لنز اولترا واید برای گرفتن عکس های ماکرو، و از لنز ماکرو برای گرفتن پرتره هستفاده کنید.

تنها راه جای دادن این قطعه تجهیزات مزرعه واقعا عریض در کادر، عکاس برتر از نزدیک به همراه یک لنز اولترا واید بود. این کار انتخاب خلاقانه گنجاندن تمام ابرهای شگفت انگیز در آسمان را نیز میسر کرد.

لنزهای ماکرو یک پنجره به دنیایی که ما به طور معمول نمی توانیم به همراه دید هستاندارد ببینیم، به همراهز می کنند. جزئیات ریز جذاب، قابل مشاهده می شوند.

به همراه یک لنز روسی عتیقه عکاس برتر کنید، این لنز اعوجاج دایره ای زیادی در اطراف لبه ها دارد، که وقتی به طور خلاقانه مورد هستفاده قرار گیرد، می تواند موثر به همراهشد. مزیت این لنزها این هست که بسیار ارزان قیمت هستند و به راحتی در فروشگاه های عتیقه فروشی پیدا می شوند.

۵

از نزدیک عکس بگیرید

لنز را درست نزدیک به سوژه خود قرار دهید. تا جایی که می توانید کادر را به همراه سوژه پر کنید. اگر دوست دارید کاملا انتزاعی عکس بگیرید، اما خودتان را از منطقه امنتان بیرون بکشید. تا جایی که می توانید نزدیک شوید و سپس به همراهز هم نزدیک تر شوید.

۶

وقت بگذارید

نوردهی های طولانی می توانند بسیار سرگرم کننده به همراهشند و تصاویر بسیار متفاوتی به شما بدهند. افکت های آب نرم در حال جریان خوب هستند، اما یک نوردهی واقعا طولانی که در آن آب مانند دود و مه به نظر برسد چطور هست؟ به همراهزی به همراه نقاشی نور؟ ICM یا حرکت عمدی دوربین؟ آهسته کردن حرکت و ثبت آن می تواند سرگرمی خلاقانه زیادی ارائه دهد.

عکاس برتر به همراه نور کم یا عکاس برتر شبه همراهنه فرصت های زیادی برای هستفاده از نوردهی های طولانی به شیوه های خلاقانه ارائه می دهد. عکاس برتر از ستارگان در حال حاضر بسیار محبوب هست و مستلزم هستفاده از سه پایه و اغلب گرفتن چندین فریم نوردهی طولانی می به همراهشد. رده های نور ترافیک در خیابه همراهن های شلوغ شهر یا یک ماشین که در حال به همراهلا رفتن از یک جاده کوهستانی در دوردست هست.

ایجاد این نوع تصاویر به زمان نیاز دارد، و شما به همراهید از قبل در مورد آنها فکر کرده و برای آن برنامه ریزی کنید. صبر کردن برای رسیدن به آنها می تواند خسته کننده به همراهشد، اما نتیجه زحمات شما برای ایجاد یک تصویر تحت شرایط دشوار بسیار ارزشمند هست.

رقاصان آتش در ساحل

رقاص آتش از یک نوار نور رنگی هستفاده می کند. این تصویر به همراه نوردهی طولانی برای ثبت حرکت چرخشی گرفته شده هست.

یک درخت تزئین شده به همراه رشته های نور، تصویر بسیار متفاوتی می شود، وقتی که از حرکت عمدی دوربین هستفاده شود. فقط یک زمان نوردهی کمی طولانی تر و یک تکان دادن مچ دست کافی هست تا به این عکس برسید.

۷

عکس های انتزاعی بگیرید

واقعا نزدیک شدن به یک سوژه یا انتخاب تنها بخشی از آن برای قرار دادن در کادر، راه خوبی برای آوردن مفاهیم انتزاعی به کار شمهست. شما تنها به همراه مقدار کافی از سوژه توجه بیننده را جلب می کنید و آنها تعجب می کنند که این چیست. این اغلب آنها را به مدت طولانی تر به همراه تصویر درگیر می کند، چون بیشتر به این که این تصویر چه چیزی می تواند به همراهشد فکر می کنند.

بسته به سوژه شما، یک خط ظریف بین انتزاع کافی و بیش از حد وجود دارد. مطمئنا شما می خواهید یک تصویر بسیار انتزاعی به دست آورید که کاملا معتبر به همراهشد، اما ممکن هست مخاطب شما را به چالش کشیده و تعامل از بین برود.

این قسمت نوک انگشتان بسیار آسیب دیده یک جفت کفش به همراهله هست.

ن

نوبت شمهست

وقت بگذارید و نگاهی به چیزهای اطراف خود بیاندازید، سپس در مورد این که چطور می توانید آنها را کادربندی کنید فکر کنید. خلاق به همراهشید. از امتحان کردن چیزهای جدید نترسید. ممکن هست کمی تمرین برای رسیدن به آنچه می خواهید لازم به همراهشد یا ممکن هست بلافاصله عاشق دیدن جهان اطراف خود به شیوه ای کاملا متفاوت شوید.

خودتان را برای رشد و بهبود به چالش بکشید. و لطفا نظرات و تجربیات خود را در قسمت دیدگاه ها به اشتراک بگذارید.

نویسنده: هستیسی هیل (Stacey Hill)

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم