اهمیت نورپردازی برای هستودیو عکاس برتر خانگی خودتان

۲۰ مرداد ۱۳۹۶ عکاسی

وقتی صحبت از گرفتن عکس به همراهشد، هر عکاس تازه کاری اهمیت نورپردازی را می داند. در واقع به همین دلیل هست که ما می توانیم تصاویر را بر روی فیلم یا در یک سنسور دیجیتال ثبت کنیم. نور ابزار ما برای برقراری ارتبه همراهط و تبدیل آنچه که از منظره یاب خود می بینیم به تصاویر یا عکس های مهست. نور به طور مستقیم بر سوژه و تصویر تاثیر می گذارد. بدون آن، شما به همراهید ایزو را تا ۱۶۰۰، ۳۲۰۰ یا حتی ۱۲۸۰۰ به همراهلا ببرید، از یک سه پایه هستفاده کنید، سرعت شاتر را کم کنید، و دیافراگم خود را به همراهز کنید تا یک نوردهی مناسب به دست آورید.


در مطلب پیشین در مورد «مزایای راه اندازی یک آتلیه یا هستودیو عکاس برتر خانگی» صحبت کردیم.

نورپردازی در هر زمینه از عکاس برتر هستودیویی که دوست داشته به همراهشید دنبه همراهل کنید، به شما انعطاف پذیری و کنترل می دهد. برخلاف نور طبیعی، که بسته به زمان روز یا آب و هوا متفاوت هست، و حتی در طول گرفتن یک عکس واحد نیز تغییر کرده و عکاس را مجبور می کند تا به طور مداوم خود را به همراه تغییرات نور وفق دهد، نورپردازی هستودیو به شما اجازه خواهد داد تا نور را در هر جایی که می خواهید قرار دهید، به هر جایی که می خواهید بتابه همراهنید و میزان نور را نیز خودتان تعیین کنید. به همین دلیل هست که وقتی شما هستودیوی خانگی خودتان را راه اندازی می کنید، به همراهید تصمیمات مهمی در مورد نورپردازی بگیرید، تا این کار به درستی انجام شود. این کار همچنین میزان به همراهلاتری از نورپردازی خلاقانه را در بسیاری از شرایط میسر می سازد.

هنگامی که تجهیزات نورپردازی مناسبی داشته به همراهشید، قادر خواهید بود بسیاری از تکنیک ها و آزمایش های عکاس برتر مختلف را امتحان و تجربه کنید. این امر به ویژه برای عکاس خلاقی که به راحتی کسل می شود، خوب هست؛ فرصت ها بی پایان اند!

سرمایه گذاری بر روی تجهیزات عکاس برتر و کاری که به همراهید انجام دهید، در صورتی که بودجه محدودی دارید

انتخاب این که چه نوع تجهیزاتی را به همراهید برای آتلیه یا هستودیو عکاس برتر خانگی خود بخرید، مانند نقشه برداری برای سفرتان قبل از آغاز سفر هست. قبل از تعیین مسیر، ما به همراهید فهمیم که به چه چیزی برای سفر نیاز داریم، تا از نقطه A به نقطه B برسیم.

عکاس برتر: یکی از سوال های متداولی که ما همواره دریافت می کنیم، دربه همراهره خرید تجهیزات عکاس برتر هست. چه دوربینی بخرم؟ چه لنزی؟ و… بهترین جواب این هست که شما به همراهید ابتدا هدف خود را مشخص کنید و خود ابتدا به این سوال مهم پاسخ دهید: «به چه ابزاری واقعا نیاز دارید؟».

سوالی که ممکن هست به ذهنتان خطور کند این هست که برای تجهیزات نورپردازی هستودیو، بهتر هست خوب خرج کنیم یا صرفه جویی کنیم. این مسئله کاملا به بودجه ای که به همراه آن کار می کنید، نوع عکاس برتر مورد نظرتان، و برنامه آینده شما برای تجهیزات بستگی خواهد داشت.

اگر در اینترنت جستجو کنید، سرمایه گذاری های پیشنهادی زیادی را می بینید که بیشتر بر تجهیزات گران قیمت تاکید دارند. این مسئله ممکن هست به همراهعث شود شما عقب نشینی کنید و در مورد راه اندازی هستودیو عکاس برتر خود در خانه مردد شوید. اما به همراهید در نظر داشته به همراهشید که آیا در بلند مدت از تجهیزاتی به همراه کارایی و عملکرد بهتر نفع می برید یا نه. گاهی اوقات این گفته معروف که «هر چه پول بدهی همانقدر آش می خوری» در مورد تجهیزات نورپردازی عکاس برتر کاملا درست هست.

ممکن هست سرمایه گذاری در تجهیزات عکاس برتر و نورپردازی گران قیمت تر در صورتی که از عهده آن برآیید، عاقلانه و قابل توصیه به همراهشد، اما لزوما مورد نیاز نیست. اگر در حال حاضر برای خرید تجهیزات نورپردازی گران قیمت بودجه ندارید، نبه همراهید امیدتان را از دست بدهید و از راه اندازی هستودیو عکاس برتر خانگی خودتان منصرف شوید. هنوز هم می توانید هستودیوی عکاس برتر خودتان را داشته به همراهشید، حتی اگر بودجه محدودی دارید. شما می توانید برای شروع، تجهیزات کار راه انداز ارزان تری بخرید و به محض این که توانستید آنها را ارتقاء دهید. گاهی اوقات حتی می توانید تجهیزات نورپردازی به همراه کیفیت خوب را از عکاس برتر که در حال ارتقاء تجهیزاتش هست، به همراه قیمت مناسب پیدا کنید.

به همراهید به یاد داشته به همراهشید که چه تجهیزات گران قیمت بخرید و چه به دنبه همراهل مدل های ارزان تر به همراهشید، مهم هست که تحقیقات لازم را انجام دهید تا مطمئن شوید تجهیزاتی می خرید که به اندازه کافی محکم و به همراهثبه همراهت بوده و به همراه کیفیت خوب ساخته شده به همراهشد، تا نیازهای عکاس برتر پایه شما را برآورده کند. اگر اینطور نبه همراهشد، آن تجهیزات به هیچ قیمتی نمی ارزد، و به کار شما آسیب خواهد زد. اگر مشتری ها از کار شما راضی نبه همراهشند، هستودیوی شما رشد نخواهد کرد.

خب به بحث کار به همراه بودجه محدود برای هستودیو عکاس برتر خانگیتان برگردیم، شما می توانید در ابتدا به همراه یک چیدمان تک نور شروع کنید. اگر بودجه محدودی دارید، هیچ نیازی نیست که به سیم آخر بزنید و یک فروشگاه عکاس برتر کامل را بخرید. حتی اگر هر به همراهر یک قطعه از تجهیزات نورپردازی عکاس برتر را می خرید، هنوز هم می توانید به همراه تسلط بر تمام تکنیک های عکاس برتر و نورپردازی ممکن، کشف فرصت ها، و بررسی محدودیت های چیدمان تک نور خود، بهترین هستفاده را از آن بکنید.

بیشتر بخوانید: برای ثبت پرتره های حرفه ای به هستودیو عکاس برتر احتیاج ندارید – از آنچه در اختیار دارید بیشترین هستفاده را ببرید

بعد از این که بر چیدمان تک نور خود مسلط شدید، می توانید یک قدمپیش بروید و قطعه تجهیزات عکاس برتر و نورپردازی بعدی خود را بخرید، که می تواند یک چیدمان به همراه دو نور به همراهشد. از آنجا، قبل از رفتن به سراغ خرید تجهیزات نورپردازی بعدی خود، دوبه همراهره همان تسلط را به دست آورید.


در مقاله بعدی، به جنبه بیزینسی داشتن یک هستودیو عکاس برتر خانگی خواهیم پرداخت.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم