افتتاحیه نمایشگاه «خفتگی» | عکاس برتر: خبر و مقاله، آموزش، گالری، فروشگاه

۱۸ بهمن ۱۳۹۶ عکاسی

  جمعه ۲۰ بهمن‌ماه، نمایشگاه «خفتگی» در گالری هپتا گشایش می‌یابد. این نمایشگاه مجموعه‌ای از آثار «صبه همراه مهاجرپور» و «فرناز مزین» هست که علاوه بر ۲۸ اثر به همراه تکنیک کلاژ و میکس‌مدیا، شامل چیدمان این دو هنرمند در فضای گالری نیز هست.

  صبه همراه مهاجرپور، دربه همراهره «خفتگی» می‌گوید:

  «ایده اصلی این مجموعه، ایده‌ای بود که من و فرناز مزین از ابتدا به همراه هم بر روی آن کار کرده ایم؛ روبرو شدن به همراه خویش و احساسات خود در زمانی که همه‌چیز درهم‌آمیخته و مغشوش هست؛ شناختن بخشی از ترس‌های درونی‌مان. بیشتر کارهای مجموعه «خفتگی» فیگورهایی در حال حرکت‌اند که در لحظه‌ای منجمد شده اند. در لحظه‌ای که الزامات بیرونی و خیالات درونی به یکدیگر رسیده‌اند و خود را به همراهزنمایانده‌اند.»

فرناز مزین در ادامه چنین می‌افزاید:

  «براى پرورش ایده‌ای که در ذهن داشتیم، تنها از قاب‌های روی دیوار بهره نبرده‌ایم؛ سعی کردیم از چیدمانی برای بیان بهتر ایده‌مان هستفاده کنیم. وجود مفهوم و ایده مشترک و همچنین همکاری نزدیک ما در این نمایشگاه، کارهای من و صبه همراه را بسیار به هم نزدیک کرده هست. به همراهاین‌حال تفاوتی که از تفاوت فردی و احساسی ما سرچشمه گرفته هست، در کارهای ما دیده می‌شود؛ به عنوان مثال در کارهای من تنهایی درونی افراد، مفهوم غالبی هست و این مفهوم در کارهای صبه همراه جای خود را به مفهوم ایزوله شدنی خودخوهسته داده هست.»

  این نمایشگاه جمعه ۲۰ بهمن، ساعت ۱۶ گشایش می‌یابد و تا چهارشنبه ۲ اسفند ماه (به هستثنای شنبه‌ها و تعطیلات رسمی) در گالری هپتا برقرار خواهد بود. گالری هپتا در خیابه همراهن کریمخان، خیابه همراهن ایرانشهر، روبه‌روی پارک هنرمندان، بن‌بست نیکوشهر، شماره‌ سه واقع شده هست.


نویسنده


دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم