آموزش عکاس برتر از اجسام بی جان: بستنی یخی های متحرک

۲۱ شهریور ۱۳۹۶ عکاسی


در این آموزش عکاس برتر به همراه دینا بلنکو برای درست کردن چند بستنی یخی خوش مزه و رنگی و یک صحنه اجسام بی جان زیبه همراهی تابستانی همراه شوید. بستنی های یخی دارای حرکت و پویایی به همراه پاشیدن مایعات.

مجموعه بستنی یخی های متحرک اثر دینا بلنکو

۱

تجهیزات مورد نیاز

برای ایجاد این تصویر پویا به موارد زیر نیاز خواهیم داشت:

  • قالب های پاپسیکل
  • وسیله ای برای معلق نگه داشتن قطعات میوه در هوا (گیره های حرفه ای، یا سوزن های بلند و به همراهریک همراه به همراه یک تکه فوم یا یونولیت)
  • سرنگ یا لیوان برای ریختن آب
  • میوه
  • رنگ خوراکی
  • منبع نور مناسب برای عکاس برتر از قطرات آب (در مورد من، دو اسپیدلایت)
  • دوربین و یک سه پایه

۲

 آماده سازی

بستنی یخی مورد علاقه همه مهست، پس بیایید آن را زیبه همراه کنیم. آشپزی من وحشتناک هست، بنابراین بستنی یخی من در واقع یک تکه میوه یخ زده در داخل لیموناد هست. اما شما می توانید از هر نوع دستورالعمل دیگری که دوست دارید برای درست کردن آن هستفاده کنید. فقط به یاد داشته به همراهشید که بهتر هست بستنی یخی شما شفاف به همراهشد (چون یخ شفاف در نورپردازی از پشت بسیار زیبه همراه می شود). همچنین می توانید از کمی رنگ خوراکی برای آبی که می خواهیم در هوا بریزیم هستفاده کنید تا هم رنگ بستنی یخی شود.

۳

ترکیب بندی

من از این که نیروی جاذبه به شیوه ای ناملموس در عکس ها عمل می کند خوشم می آید، بنابراین بیایید بستنی یخی هایمان را وارونه کنیم تا این توهم را به وجود بیاوریم که قطرات آب دارند به همراهلا می روند. پاپسیکل را به همراه چوب آن نگه داشته و آن را محکم در جای خود ثابت کنید (من آن را به همراه یک گیره حرفه ای ثابت کردم، اما به همراه یک خط کش بر روی چند جعبه نیز می توان این کار را انجام داد).

برش های میوه را به همراه سوزن بلند یا سیخ سوراخ کرده و آنها را در یک تکه فوم مخصوص گل قرار دهید. مطمئن شوید که همه چیز کاملا محکم و ثابت نگه داشته شده هست.

۴

نورپردازی

برای ثابت کردن حرکت قطرات آب، من از دو اسپیدلایت هستفاده کردم: یکی در داخل یک هستریپ به همراهکس (در سمت رهست و کمی پشت صحنه) و دیگری در پشت یک دیفیوزر بزرگ (در سمت چپ). می توانید ببینید که هر کدام از آنها چطور عمل می کنند:

– عکس اول تنها به همراه نور اصلی (کلیدی) از یک هستریپ به همراهکس ایجاد شده هست (به نظر می رسد که نور از سمت چپ می آید، چرا که تصویر ۱۸۰ درجه در جهت عقربه های ساعت چرخانده شده هست)،

– عکس دوم به همراه هر دو اسپیدلایت پر شده هست (به سایه های برداشته شده توجه کنید).

هر دو اسپیدلایت بر روی قدرت کم تنظیم شده اند (حدود ۱/۸ یا حتی ۱/۱۲۸)؛ این یک پالس  یا ضربه بسیار کوتاه ایجاد می کند و به همین دلیل حرکت مایع، ثابت (یخ زده) به نظر می رسد. این بدان معنی هست که سرعت شاتر شما واقعا بر روی حرکت تاثیر نمی گذارد – به همراه خاموش کردن اسپیدلایت ها، عکس شما درست مثل یک مستطیل سیاه به نظر خواهد رسید.

همچنین، دوربین خود را بر روی «مُد پیوسته – continuous mode» تنظیم کنید تا چند عکس پشت سر هم بگیرید.

۵

عکاس برتر

اکنون، مطمئن شوید که اسپیدلایت های شما درست کار می کنند و ترکیب بندی خود را دوست دارید. آماده شوید و کمی آب را از یک سرنگ بر روی یک بستنی یخی بریزید. چند عکس پشت سر هم به همراه اندازه و جهت های مختلف بگیرید، تا وقتی که به کادری برسید که برای شما مناسب هست. فراموش نکنید که کمی آب بر روی برش های میوه نیز بپاشید، تا بی نقص تر و طبیعی تر به نظر برسند.

۶

پس پردازش

بهترین عکس را انتخاب کرده و آن را در فتوشاپ به همراهز کنید. عکس را ۱۸۰ درجه بچرخانید، تا بستنی یخی در پایین و قطرات آب در به همراهلا قرار گیرند. از ابزار Clone Stamp یا Patch Tool برا حذف تمام پشتیبه همراهن های قابل مشاهده مثل سیخ ها هستفاده کنید، رنگ ها و کنترهست را تنظیم کنید، و در صورت نیاز، بهترین قطرات آب را به همراه هم ترکیب کنید (من معمولا این کار را به همراه قرار دادن هر عکس در یک لایه جداگانه و هستفاده از Layer Mask انجام می دهم). کار تمام هست!

شاید ارزشش را داشته به همراهشد که این کار را به همراه بستنی واقعی و شیر هم امتحان کنید – نظر شما چیست؟ لطفا نظرات خود را به همراه ما به اشتراک بگذارید!

نویسنده: دینا بلنکو (Dina Belenko)

برای مشاهده سایر آموزش های دینا بلنکو، اینجا کلیک نمایید.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم