آموزش ایجاد پرتره ترکیبی از زوج در ۷ مرحله

۲۰ شهریور ۱۳۹۶ عکاسی


آیا می خواهید از یک زوج پرتره ای زیبه همراه در فضای داخلی بگیرید؟ این آموزش عکاس برتر به شما کمک خواهد کرد. کافیست صحنه را تجسم کنید، دوربین را روی سه پایه قرار دهد و عکس بگیرید و در نهایت عکس ها را در فتوشاپ ترکیب نمایید. در ادامه نگاهی کلی بر مراحل کار خواهیم داشت.

چه کسی ایده کشف گنج پنهان را دوست ندارد؟ هنگام عکاس برتر در محل مورد نظر، ما به دنبه همراهل صحنه هایی می گردیم که به ما این امکان را می دهند تا تصاویر منحصر به فرد و تاثیرگذار، مانند عکس های برنده جایزه ای که در اینجا در سایت خود ما به اشتراک گذاشته شده هست، ایجاد کنیم. این تصاویر تمایل ما را برای کنار زدن محدودیت های فعلی و ثبت لحظاتی که مشتریان ما آنها را برای نسل های آینده ارزشمند می دانند، تقویت می کنند.

مشکل: وقوع اتفاقات ناخوشایند و غیرمنتظره

علیرغم هدف خوب ما برای ایجاد تصاویر شگفت انگیز، گاهی اوقات شرایطی فراتر از کنترل ما سر راه قرار می گیرد. مثلا ممکن هست هوا به همراهرانی به همراهشد یا زمانبندیمان درست پیش نرود، عوامل زیادی می توانند ما را از مسیرمان منحرف کرده و سد راه خلاقیت ما شوند. واقعیت این هست که اتفاقات ناخوشایند پیش می آیند، اما ما می توانیم بر آنها غلبه کنیم.

راه حل: آمادگی برای کنار زدن مشکلات

اگر ما واقعا آماده به همراهشیم، که شامل بررسی آثار دیگران، تمرین کردن تکنیکمان، برقراری ارتبه همراهط به همراه مشتری هایمان برای فهمیدن نیازهای آنها، و وقت گذاشتن برای پیدا کردن مکان هایی که در آن عکاس برتر می کنیم می به همراهشد، آن وقت می توانیم صرف نظر از شرایط تصاویر شگفت انگیری ایجاد کنیم. به یاد داشته به همراهشید، صحنه های خیره کننده ممکن هست درست جلوی چشم ما پنهان شده به همراهشد؛ ما فقط به همراهید آنها را شناسایی کرده و سپس پتانسیل آنها را آشکار کنیم. برای روشن شدن این نکته، ما قصد داریم نحوه هستفاده از نورپردازی جدا از دوربین و فتوشاپ برای ایجاد یک پرتره ترکیبی شگفت انگیز را در ۷ مرحله ساده به شما آموزش دهیم.


برای دیدن ویدیو پشت صحنه، روی جهتنمای رهست در کادر زیر کلیک کنید:

۱

به دنبه همراهل مکان هایی در داخل و بیرون به همراهشید

ما توصیه می کنیم که قبل از شروع عکاس برتر، به همراه محل مورد نظر خود آشنا شوید. در اینترنت به دنبه همراهل آن مکان عکاس برتر بگردید تا ببینید دیگران قبل از شما چطور آن را ثبت کرده اند، و سپس در روز عکاس برتر صبح زود در آنجا حاضر شوید تا به دنبه همراهل صحنه های خوب، هم در فضای داخلی و هم فضای بیرون بگردید. حتی اگر قبلا در آن محل عکاس برتر کرده اید، ارزشش را دارد که آن فضا را دوبه همراهره بررسی کنید تا زوایایی که ممکن هست قبلا ندیده به همراهشید را پیدا کنید.

۲

تصویر نهایی را تجسم کنید

Canon 5D Mark IV لنز Canon 35mm f/1.4 به همراه دیافراگم f/5.6، سرعت شاتر ۱/۲۰۰، ایزو ۱۰۰

میکل آنژ گفته هست، «هر بلوک سنگی مجسمه ای در درون خود دارد، و این وظیفه مجسمه ساز هست که آن را کشف کند.» این مفهوم فراتر از مجسمه سازی هست، و برای اَشکال دیگر هنر، از جمله عکاس برتر نیز قابل هستفاده هست. تصویری که ما در ذهن خود می بینیم، قبل از ما وجود داشته هست. ما فقط به همراهید از ابزارهای موجود برای جان بخشیدن به آن هستفاده کنیم.

۳

تنظیم زاویه دوربین بر روی سه پایه

بعد از این که مکان مورد نظر خود را انتخاب کردید، دوربین خود را بر روی یک سه پایه نصب کرده، و از لنز مناسب برای به دست آوردن فاصله کانونی مورد نظر خود هستفاده کنید. سه پایه، ثبه همراهت و هستحکام مورد نیاز شما برای ثبت چندین عکس برای ترکیب نهایی، که در پس پردازش ایجاد خواهید کرد را فراهم می کند.

۴

نوردهی محیط را تنظیم کنید

دوربین Canon 5D Mark IV، لنز Canon 35mm f/1.4 به همراه دیافراگم f/5.6، سرعت شاتر ۱/۲۰۰، ایزو ۱۰۰

قبل از اضافه کردن نور، نوردهی محیط را بر روی دوربین خود تنظیم کنید. نوردهی کلی برای پرتره های سیلوئت معمولا تاریک تر هست، بنابراین دیافراگم را تنظیم کرده، ایزو را کم کنید، و سرعت شاتر را طبق سلیقه خود تنظیم کنید.

نکته: ما تصمیم گرفتیم نور محیط را کم کنیم تا جزئیات محل عکاس برتر را به حداقل رسانده و توجه بیننده را به سمت سوژه ها به عنوان سیلوئت (سایه نما) و تابلوی هنری روی دیوار که آنها را کادربندی می کند، جلب کنیم.

۵

چیدمان نورپردازی

این لیستی از لوازم و تجهیزاتی هست که شما می توانید برای ایجاد پرتره های ترکیبی شگفت انگیز از آنها هستفاده کنید:

گزینه های تجهیزات نورپردازی:

  • کیت Prfoto B2 250 Air TTL To-Go
  • فلاش روی دوربین به همراه فوکوس کمکی یا فرستنده اسپیدلایت
  • فلاش خارج از دوربین به همراه رادیوی توکار
  • گرید/ اسنوت فلاش
  • ژل/CTO/CTB فلاش
  • پایه فلاش

فلاش را طوری قرار دهید که پشت سوژه(های) شما پنهان شود. به همراهید تا حدودی پایین به همراهشد، و جهت قرار دادن فلاش بسته به پس زمینه و ظاهری که به دنبه همراهلش هستید، متفاوت خواهد بود. برای این تصویر، سوژه ها نسبتا نزدیک به یک تابلوی هنری دیواری که می خوهستیم آن را برجسته کنیم ایستادند، بنابراین ما نور را از سوژه ها دور کردیم. پخش شدن نور بر روی دیوار همچنین به نشان دادن سوژه ها به صورت سیلوئت کمک کرد.

۶

زوج را به صورت تک به تک و به همراه هم ژست دهی کنید

دایره ها جدایی واضح را نشان می دهند

به همراه ژست دهی هر یک از سوژه ها در سمت مربوط به خود شروع کنید. از آنجا که شما هر به همراهر از یک سوژه عکس می گیرید، مطمئن شوید که آنها رو به سمت جهت درست قرار داشته به همراهشند، که به همراهید به سمت مرکز تصویر به همراهشد. همچنین، از آنجا که این تصویر خاص شامل سیلوئت هست، سوژه ها را طوری قرار دهید که به همراه جدایی بین به همراهزو و کمر برای سوژه خانم، و فاصله بین پاها به اندازه عرض شانه برای اضافه کردن عمق به ژست ظاهر سوژه آقا، مشخصات و ویژگی های آنها به وضوح مشخص به همراهشد (تصویر به همراهلا را ببینید). بدون ایجاد فاصله واضح، سوژه ها عریض تر و نا مشخص تر ظاهر می شوند.

۷

ترکیب عکس ها در فتوشاپ

در نهایت عکس ها را به یک عکس در فتوشاپ ترکیب کنید.

نویسنده: پای جیرسا (Pye Jirsa)

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم